Urodzona we Włoszech, w Wenecji w 1986 roku Gloria Camapaner jest postrzegana zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność, jako jedna z najbardziej interesujących pianistek nowego pokolenia. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat, mając zaś pięć lat dała swój pierwszy recital, a jako dwunastolatka debiutowała w charakterze solistki z Wenecką Orkiestrą Symfoniczną. Od momentu rozpoczęcia nauki, Gloria Campaner zdobyła pierwsze nagrody w ponad dwudziestu krajowych i międzynarodowych konkursach dla młodych muzyków.
Jej dynamicznie rozwijająca się kariera jako solistki, z orkiestrą oraz jako wykonawczyni muzyki kameralnej zapewniła jej obecność na kilku z największych festiwalach muzycznych na pięciu kontynentach. Gloria Campaner zyskała uznanie międzynarodowej prasy za swoją „niezwykle głęboką muzykalność, godną uwagi płynność, zniuansowanie oraz wyczucie stylu, które stawiają ją wśród pianistów o wyjątkowych umiejętnościach” (Walter Arlen – Los Angeles Times).
Gloria Campaner zdobyła srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Ignacego Paderewskiego (Los Angeles 2010), gdzie otrzymała również nagrody specjalne za najlepsze wykonania utworów Paderewskiego i Chopina.
Artystka zdobyła także pierwszą nagrodę i Nagrodę Specjalną im. Prokofiewa w konkursie Ibla Grand Prize 2009, po którym odbyła swoje pierwsze turnée po Stanach Zjednoczonych oraz debiutowała w Carnegie Hall w 2010 r. Pianistka jest również laureatką wielu innych międzynarodowych konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego i Orkiestrowego Cantù (Como 2009), Europejskiego Konkursu Pianistycznego Vlado Perlemuter (Le Hevre, Francja 2009), Międzynarodowego Konkursu T.I.M. (Werona 2008), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Rospigliosi – Nagroda im. R. Schumanna (Pistoia, Włochy 2008).
W roku 200. rocznicy urodzin Liszta zdobyła Nagrodę Jury na XI ConcoursInternational de Musique du Maroc w Casablance oraz Europejską Nagrodę Kultury Fundacji Kulturalnej „Pro Europa” (Freiburg 2011).
Otrzymała także stypendia od Fundacji Brahmsa w Baden-Baden (2009) oraz Societa Umanitaria w Mediolanie (2007).
Gdy w wieku 18 lat ukończyła z wyróżnieniem konserwatorium i otrzymała tytuł magistra summa cum laude pod opieką Bruno Mezzena na Akademii Muzycznej w Pescarze została wybrana do udziału w wielu muzycznych kursach mistrzowskich w całej Europie, jak na przykład Ticino Musica (Lugano, Szwajcaria), Accademia „Incontri col Maestro” (Imola, Włochy), Mozarteum (Salzburg), Mannes College (Nowy Jork) pod okiem tak wybitnych muzyków jak J. Swann, Jerome Rose, S. Perticaroli, A. Jasiński, P. Gililov, L. Zilberstein, D. Bashkirov i B. Petrushansky. Ostatnią część swoich studiów poświęciła w większości badaniu powiązań ze szkołą rosyjską pod przewodnictwem K. Bogino. W tym czasie jako solistka ukończyła Hochschule für Musik Karlsruhe pod opieką prof. Fany Solter.
Wybrane nagrania z jej występów były często nadawane w międzynarodowych stacjach radiowych i telewizyjnych, takich jak na przykład RAI, Radio Ljubljana, SKY Classica, RTSI i CNN. Niedawno wytwórnia EMI wydała jej debiutancką płytę z utworami R. Schumanna i S. Rachmaninowa.
Gloria Campaner jest także bardzo aktywna na polu projektów związanych z muzyką kameralną. Wśród artystów, z którymi grała, są J. Moser, I. Gitlis, A. Chumachenco, M. Abbado, M. Kugel, S. Krilov, soliści Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Stuttgarcie i Filharmonii La Scali (Mediolan).