Enter Enea Festival 13–15.06.2022

Dla prasy

Zapraszamy do akredytacji na Enter Enea Festival.
Formularz akredytacyjny znajduje się tutaj: 
AKREDYTACJE 2022
Formularz jest aktywny w dniach 1-5.06. 

Akredytacje prasowe przyznajemy biorąc pod uwagę gwarantowaną obsługę redakcyjną wydarzenia.Akredytacje przyznane zostaną 6.06 na podstawie przedstawionych planów publikacji informacji i relacji z Festiwalu.

Wywiady z artystami i organizatorami prosimy umawiać mailowo: pr@enterfestival.pl
Biuro prasowe: media@enterfestival.pl

Zdjęcia i materiały graficzne do pobrania TUTAJ.


Enter Enea Festival 2022

08/06/2022

Premiera nowego orkiestrowego utworu Leszka Możdżera 14.06

Program Enter Enea Festival jak co roku zaproponuje publiczności zgromadzonej nad Jeziorem Strzeszyńskim premiery i specjalne wykonania prezentowane wyłącznie w ramach festiwalu. Jednym z głównych wydarzeń tegorocznej edycji jest prawykonanie nowego orkiestrowego utworu Leszka Możdżera MONIUSZKO ALT_SHIFT_1 ESCAPE, powstałego na zamówienie Teatru Wielkiego w Poznaniu.

06/06/2022

PO KONFERENCJI

Tylko tydzień został do 12. edycji Enter Enea Festival, który powraca do oryginalnych terminów: wieczorów przed długim weekendem Bożego Ciała.

30/05/2022

Francuskie akcenty programu Enter Enea Festival: Chassol i 5-ISH

Chassol, niepodważalna gwiazda francuskiej muzyki elektronicznej wystąpi po raz pierwszy w Polsce na Enter Enea Festival w Poznaniu (13-15.06.2022).

18/05/2022

Pierwszy koncert Mohini Dey w Polsce na zakończenie 12. Enter Enea Festival

Mohini Dey - indyjska królowa gitary basowej zagra po raz pierwszy w Polsce na zakończenie Enter Enea Festival.

12/04/2022

Enter Enea Festival 2022

12. edycja Enter Enea Festival przed nami. Tegoroczny Festiwal poprzedzi weekend Bożego Ciała, w dniach 13-15.06.2022, w Poznaniu. Dla Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu - jest to prawdziwy jubileusz, na który złożą się nowe muzyczne odkrycia, najlepsze wspomnienia minionych edycji i projekty przygotowywane specjalnie na Enter Enea Festival.

11/08/2021

11. Enter Enea Festival już w tym tygodniu w Poznaniu, nad Jeziorem Strzeszyńskim

Już po raz 11. nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy, plenerowy muzyczny Enter Enea Festival, którego dyrektorem artystycznym od pierwszej edycji jest znakomity kompozytor i pianista – Leszek Możdżer. Festiwal odbędzie się w Poznaniu w dniach 13-15.08, bilety są wciąż dostępne. 

30/07/2021

Legendarny „UrbSymphony" Michała Urbaniaka na Enter Enea Festival

11. edycja Enter Enea Festival odbędzie się w Poznaniu w dniach 13-15.08. Wydarzeniem tegorocznego muzycznego międzynarodowego spotkania nad Jeziorem Strzeszyńskim będzie bez wątpienia koncert Michała Urbaniaka UrbSymphony z udziałem Leszka Możdżera i Marcina Pospieszalskiego (z którymi projekt miał swoją premierę w 1995 roku) oraz Franka Parkera i Michaela „Patchesa” Stewarta. W koncercie wystąpi też Orkiestra Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak. Koncert odbędzie się w piątek, 13.08. Bilety na Festiwal są już w sprzedaży.

 

21/07/2021

Ogłaszamy pełen program 11. Enter Enea Festival

W letniej odsłonie 11. Enter Enea Festival obejrzymy 9 koncertów muzyków z całego świata. Festiwal odbędzie się weekendowo, między 13 a 15 sierpnia, w wyjątkowej scenerii Jeziora Strzeszyńskiego. 

 

03/06/2021

Enter Enea Festival ogłasza program międzynarodowy 11. edycji festiwalu!

11. Enter Enea Festival odbędzie się w dniach 13- 15 sierpnia 2021 roku. W połowie sierpnia publiczności Enter Enea Festival zaprezentujemy różnorodny, międzynarodowy program koncertów artystów z całego świata. Na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim spotkają się żywe legendy jak Marylin Mazur i Michał Urbaniak, twórcy, którzy urzekają nas swoją wrażliwością jak izraelski Omri Mor, rosyjski pianista, Andrei Kondakov czy gitarzysta, Adam Palma oraz młoda siła europejskiej sceny – Marcin Pater Trio.

 

16/05/2021

31 maja i 1 czerwca odbędzie się Enter Enea Festival – Preludium!

Enter Enea Festival 2021 odbędzie się w dwóch turach muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Na przełomie maja i czerwca publiczność zaproszona zostanie na koncert Leszka Możdżera i premierę projektu Agi Derlak z gośćmi. W sierpniu odbędzie się międzynarodowy program 11. edycji Festiwalu, którego program widzowie poznają już niedługo.

22/08/2020

10. Enter Enea Festival - transmisje w internecie, radio i telewizji

Enter Enea Festival rozpoczyna się już dziś. Bilety na trzydniowy festiwal są wyprzedane, ale publiczność może uczestniczyć w nim dzięki współpracy partnerów festiwalu i planowanych transmisjach.

22/08/2020

Koncertowe premiery płyt i jubileuszowe spotkania przyjaciół nad Jeziorem Strzeszyńskim. 10. Enter Enea Festival już w ten weekend!

To już 10. edycja Enter Enea Festival, dorocznego muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego festiwalu. W 2020 roku, wyjątkowo, spotykamy się w Poznaniu u schyłku lata, w weekend 21-23 sierpnia.

18/08/2020

Marcin Wasilewski Trio na 10. Enter Enea Festival

W jubileuszowym programie Enter Enea Festival znalazł się premierowy koncert  docenianej na całym świecie formacji jazzowej, Marcin Wasilewski Trio oraz wybitnego saksofonisty, Adama Pierończyka, którzy zaprezentują materiał z albumu Arctic Riff. Arctic Riff ukazał się w czerwcu tego roku dzięki ECM Records oraz był owocem współpracy Tria Wasilewskiego z amerykańskim tenorzystą, Joe’m Lovano. Płyta prezentuje nowe kompozycje Wasilewskiego, Lovano, a także utwory będące improwizacjami całego kwartetu. W albumie podjęty został również klasyczny temat Vashkar Carli Bley. Podczas premierowego koncertu partie Lovano zinterpretuje gościnnie Adam Pierończyk. 

05/08/2020

10. edycja Enter Enea Festival

To już 10. edycja Enter Enea Festival, dorocznego muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. W 2020 roku, wyjątkowo, spotykamy się w Poznaniu u schyłku lata, w weekend 21-23 sierpnia.

Jubileuszową edycję organizujemy w momencie, w którym wszyscy nauczyliśmy się jeszcze bardziej doceniać jak ważne jest bycie razem, wspólne doświadczanie, wymiana energii, wolność. Po miesiącach izolacji, doczekaliśmy się ponownego otwarcia granic, możemy znów cieszyć się wymianą inspiracji i różnorodnością kulturowych korzeni, z którymi rezonuje twórczość zaproszonych artystów. Są obywatelami świata, a komunikują się muzyką ponad językami.

11/06/2019

Koncert Billy Cobham & Leszek Możdżer

Informujemy, że mimo wcześniejszych planów z powodu problemów z harmonogramem prób, Nigel Kennedy nie wystąpi na Festiwalu Enter Enea 2019.
18.06 zapraszamy na wyjątkowy koncert Billy Cobham & Leszek Możdżer z zespołem.
10/07/2018

premiera koncertu SYMPHOSPHERE na TVP2 i TVP Kultura

15.07.2018 na antanach TVP Kultura (15:50) i TVP2 (23:40), dzięki współpracy Enea, Fundacji "Europejskie Forum Sztuki", oraz Telewizji Polskiej, zapraszamy na premierę zapisu koncertu SYMPHOSPHERE, finałowego wydarzenia Enter Enea Festival 2018.

SYPHOSPHERE to próba połączenia odległych muzycznych światów. Elektronika, muzyka orkiestrowa, improwizacja oraz brzmienia z obrzeży muzyki techno stały się tłem na którym amerykańska saksofonistka Tia Fuller, Leszek Możdżer oraz Lars Danielsson grali łącząc ze sobą pozornie odległe stylistyki i tworząc kalejdoskopową dźwiękową konstrukcję. Orkiestrę poprowadził Maciej Sompoliński. Ze wszystkich dotychczasowych poszukiwań Leszka Możdżera, który od lat konsekwentnie próbuje łączyć ze sobą różne style i gatunki, ten projekt jest zdecydowanie najbardziej zaawansowany i rozbudowany. Stanowi połączenie elementów muzyki technicznej, elektronicznej, klasycznej, filmowej i jazzowej, a wraz z zatrudnieniem wybitnej frontmanki (Tia Fuller współpracowała m.in z Beyonce) nabiera wymiaru atrakcyjnego widowiska o wysokiej jakości artystycznej.

29/05/2018

RODO

Droga publiczości!

jak co roku, Festiwal jest rejestrowany i fotografowany przez zaproszonych do współpracy realizatorów. Nieodłącznym elementem Festiwalu, dla którego on powstaje jesteście Wy, widzowie. Mamy nadzieję, że utrwalenie Waszych postaci w naszych wspólnych wspomnieniach sprawi Wam przyjemość.

Udział w Festiwalu oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku w celu promocji i reklamy Festiwalu, oraz artystów biorących w nim udział, poprzez upowszechnianie zdjęć i rejestracji filmowych z wydarzenia.

Zgodnie z treścią art. 13  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej RODO – informuje, się iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja "Europejskie Forum Sztuki"  z siedzibą w Poznaniu , przy ul. Łódzkiej 11 , 60-468 Poznań.

RODO.

16/05/2018

Enter Enea Festival : ósma edycja wydarzenia pod znakiem różnorodności

Ósma edycja Enter Enea Festival, zbliża się wielkimi krokami.  Doroczne święto miłośników muzyki i natury, odbędzie się w Poznaniu, nad Jeziorem Strzeszyńskim, w dniach 28-30 maja.  Od dawna, dzięki obranej przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu, linii programowej, uciekamy od jego klasyfikowania, kierując się w naszych wyborach niepodważalnym wskaźnikiem: poszukiwaniem piękna i szczerą fascynacją jego różnorodnością.

W tym roku prezentujemy naszej publiczności prawdziwy kalejdoskop muzycznych wrażeń. W programie nie zabraknie świetnego, jazzowego grania, wspólnie wysłuchamy też solowego rosyjskiego koncertu na bałałajkę, charyzmatycznego austriackiego tercetu smyczkowego i przygotowywanej specjalnie na nasze muzyczne spotkanie nowej wersji Psalmów Dawidowych w kompozycji Leszka Możdżera z udziałem zaproszonych gości.

Wyjątkowym wydarzeniem jest premiera projektu Symphosphere , wspólnego, autorskiego projektu Leszka Możdżera i amerykańskiej saksofonistki, Tii Fuller, łączącego style, gatunki i energie w porywających improwizacjach wybitnych solistów.

14/05/2018

Kalejdoskop wrażeń na ósmej edycji Enter Enea Festival

Fani jazzu, gromadzący się nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu, w tym roku zostaną zaproszeni podczas Enter Enea Festival do muzycznej krainy różnorodności, w której będzie można posłuchać m.in. jazzowej klasyki, koncertu na bałałajkę, tercetu smyczkowego i Psalmów. Po zeszłorocznej, fortepianowej edycji Enter Enea Festival, dominującymi będą instrumenty smyczkowe i saksofon.  Na Festiwal zapraszamy w dniach 28-30.05. 

30/05/2017

Fortepianowy Enter Enea Festival

W dniach 12-14 czerwca, siedem fortepianów stanie na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim, by zrealizować wizję programu Leszka Możdżera. Siódma edycja Enter Enea Festiwal staje się tym samym plenerowym festiwalem pianistycznym. Od trzech lat Enea jest sponsorem tytularnym Festiwalu.